Dážďovky

Základom všetkého života je okrem vody aj pôda, preto je našou povinnosťou ju chrániť ako najväčší poklad a nie ničiť tak, ako sme tomu svedkami v dnešnej dobe plnej umelých hnojív, ťažkej mechanizácie a obrovských monokultúrnych polí. Nemá to nič spoločné s jednoduchou genialitou, akou funguje príroda v kolobehu života.
 
Chovom dážďoviek a šírení informácii o ich prínose pre kvalitnú pôdu chce naše združenie podporiť mikrokozmos, ktorý sa v zdravej pôde nachádza. Dážďovky ako neodmysliteľná a nenahraditeľná forma života v pôde zabezpečuje pre ňu všetky potrebné látky ako aj vyrovnané ph. Na spracovanie hnoja od zvierat. kompostu aj kuchynského odpadu využívame dážďovky hnojné, známe aj ako kalifornské dážďovky, ktoré sú na tieto účely ideálne.
 
V prípade záujmu radi poradíme ohľadom chovu aj spôsobe využitia na záhrade ale i v domácnosti. Do budúcnosti plánujeme poskytovať aj násady dážďoviek a vermikompost, čo je výsledný produkt dážďoviek, ktorý je najlepším a najekologickejším hnojivom vôbec.
 
Bližšie informácie o chove dážďoviek: